Report a fotky z Tammímu

Tammím je za námi, všední život před námi, špagety ze sobotního oběda stále v ledničce. Ze semináře odjeli už i poslední účastníci tradičního duchovního víkendu a na chodbách panuje klid. Jak tomu ale bylo během víkendu?

Tammím znamená hebrejsky totální. A jak zůstat v totálním nasazení pro Hospodina skutečně den co den, i tam kde nadšení opadá a starosti se nakupí až nad hlavu, to bylo letošní téma. 

Hlavní přednášku měl otec vicerektor. Mimo to jsme se společně modlili v kapli, vášnivě diskutovali v diskuzních skupinkách nebo třeba meditovali o marnotratném synu.

Kuchařky vařili výborně, lidé se usmívali, přátelsky pošťuchovali a speciální čaj v čajovně proslul jako třikrát podivuhodný. Bylo též spotřebováno několik kilo zmrzliny a zabrat dostal také stolní fotbálek v refektáři. 

Při pomyslném vrcholu víkendu v sobotu večer se každý mohl v posvátném tichu osobně setkat s Pánem. Při svátosti smíření, modlitební stráži bohoslovců nebo při celonoční adoraci.

Nedělní řízky k obědu již byly poslední tečkou za vydařeným víkendem. Kdo nedorazil, může si trhat vlasy, nebo se přihlásit na příští Tammím.

Ostatně, o tom jak to všechno vypadalo, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Hodně statečnosti do života s Bohem! 

#DenCoDen #ChciBýtSvětlemANeTmou 😉 

(MJ)