Psali o nás v Katolickém týdeníku

Zástupy u bran seminářů?

Už mnohokrát jsem to četl jak v KT, tak v jiných časopisech a již od dětství přemýšlím, jestli tento tajemný a vzácný dar také nemám.
Ten kdo si podává přihlášku do semináře či vstupuje do nějakého řádu, prochází ještě řadou rozhodování a neznamená to automaticky svěcení, ale můžu-li mluvit za sebe, obnáší to už jisté rozhodnutí, že jdu do něčeho, co tato společnost nechápe a nechápou to i mnozí věřící, ale Bohu díky většina věřících to ocení, modlí se za tyto „povolané“ a podporuje je. Díky!

V posledním čísle KT píšete, že nejsou zástupy u bran seminářů, to jsem si také myslel až do víkendu 5. – 7. března, kdy jsem se mohl zúčastnit postní duchovní obnovy pro kluky v pražském semináři. Zdálo se mi, že jsem v říši snů… Bohužel se nesetkávám s mnoha věřícími kluky, kteří by nějak víc hluboce prožívali svoji víru, a zde jich bylo kolem 80. O tom, že si někdo chce podat přihlášku do semináře čtu jenom v té nejodvážnější sci-fi literatuře 😉 a o tomto víkendu jsem se setkal se šesti „statečnými“ kluky, kteří možná dostávají veliký dar povolání.

Já se přidávám k nim a tak z královéhradecké diecéze je nás dokonce pět! Pan biskup Baxant hlásil další dva z litoměřické diecéze, vím také o jednom klukovi z českobudějovické diecéze, takže do konviktu by nás mohlo jít DESET a více „kusů“ jenom z českých diecézí! Považuji to za veliký dar a povzbuzení, že v Roce kněží je těch přihlášek za české diecéze nějak víc. Bohu díky! Kéž by nás většina došla až ke kněžství. Budeme vděční za vaše modlitby!

Jan Lukeš, Peřimov u Jilemnice, diecéze HK

(Článek do KT, napsáno na začátku března, vydáno v 15. čísle 7. dubna 2010)