Začali jsme v Poličanech

Z volna po zkouškách jsme se vrátili živí a zdraví. Tedy, až na Lukáše Briše, který se vrátil do svého domovského semináře na Slovensku. A druhý semestr jsme začali netradičně – víkendem mezi trapistkami!

Dvěma mikrobusy a jedním autem jsme se vydali do nedalekých Poličan. Přijetí bylo přátelské, večeře čekala na stole, duch modlitby byl citelný hned po vystoupení z auta a čerstvý sníh vybízel ke koulovačce. První večer jsme strávili v bratrském společenství společnou mší svatou a posezením v jídelně. Povídali jsme si, hřáli se u kamen a hráli Uno.

V noci jsme měli možnost vstát ve 4 hodiny na společnou vigilii se sestrami trapistkami (nebo na hokej Česko – Kanada). Sobotní dopoledne jsme už ale museli být čilí. Čekala nás tvrdá práce pro klášter. Dříví jsme nenosili do lesa, ale z lesa. A občas to byly pořádné klády. 🙂

Fyzická námaha nám ale krásně vyčistila hlavy pro následující rekolekci. Ta začala odpoledne a byla krásná, přednášela matka Lucie. "Život křesťana je těžký," říkala mimo jiné. V tichu jsme strávili zbytek víkendu, příroda lákala k procházkám, krásné zpěvy sester k usebrání a modlitbě…

Ale to už byl čas k návratu. A jak jsme začali, tak jsme i skončili – výbornou večeří.

Sestrám trapistkám moc děkujeme, fotky ve fotogalerii se objeví snad brzy! Budeme rádi, když na nás i v tomto semestru budete myslet, a když se za nás pomodlíte.

P.S.: Místo Lukáš Briše jsme v tomto semestru mezi námi ze Slovenska přivítali řecko-katolického spolubratra Matúše. 

(MJ)